Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Sildītāji

Skats:

Sildītāji katrai mājsaimniecībai

Vasaras vienmēr ir par īsu, bet aukstais gadalaiks mūs ikreiz pārsteidz nesagatavotus. Lai varētu baudīt tīkamu komfortu arī tad, kad aiz loga termometrs rāda aukstumu, var gadīties, ka ar centrālo apkuri ir par maz vai tās nemaz nav. Tad palīgos nāk dažādi elektriskie sildītāji. 


Šobrīd tirgus piedāvājums ir ļoti plašs – visām gaumēm un maciņiem. Lai būtu vieglāk veikt savu izvēli, piemeklējot, kuri sildītāji būtu visatbilstošākie tieši tev, ieskatam pāris ieteikumi.

Konvekcijas sildītājs

Konvekcijas sildītājs darbojas uz gaisa plūsmas principa, kur sākotnēji aukstais gaiss tiek paņemts no telpas apakšas. Kad saskarē ar sildelementu korpusā tas ir uzsilis, siltais gaiss paceļas augšup. Šie elektriskie gaisa sildītāji ir:

  • viegli uzstādāmi – gan uz kājas, gan pie sienas; 

  • viegli pēc svara, tamdēļ viegli un ērti pārvietojami starp istabām;

  • daudzi aprīkoti ar termostatu, kas atvieglo noteiktas temperatūras uzstādīšanu;

  • automātiski atslēdzas pie uzkaršanas;

  • ātri spēj uzsildīt telpu;

  • jaunākie sildītāji tiek piedāvāti arī mitrumizturīgi, tāpēc ērti noder vannasistabās ātrai telpas apsildei;

  • uz tā nedrīkst žāvēt veļu, to pārklājot.

Keramiskais sildītājs

Keramiskais sildītājs ir salīdzinošs jaunums. Tie ir efektīvi un diezgan ekonomiski elektriskie sildītāji. Lai vieglāk saprastu atšķirības sajūtās, ir jāiedomājas uzsilušas keramiskās flīzes vai vecās flīžu krāsnis. 


Šie sildītāji  patīkami pārsteidz ar savu kluso darbību un augsto siltuma atdeves pakāpi.  Daudzi no tiem ir aprīkoti ar ventilatoru, kas uzlabo gaisa cirkulāciju istabā un palielina karstā gaisa plūsmas pārvietošanās leņķi. Drošībai sildītājs ir aprīkots ar termostatu pret iekārtas pārkaršanu. Ražotāji arī padomājuši par elegantāku dizainu, kas sniedz iespēju šos sildītājus viegli iekļaut jebkurā interjerā. Tos var stiprināt pie sienas, tad tie neaizņem daudz vietas un izskatās eleganti kā sienas paneļi.

Eļļas sildītāji

Eļļas sildītāji jeb eļļas radiators, kā mēdzam tos saukt, ir pietiekoši pazīstams jau daudzus gadus kā salīdzinoši ekonomisks un efektīvs sildītājs. Vizuāli izskatās kā elektriskie radiatori.


Šie sildītāji palīdz siltajam gaisam veikli cirkulēt telpā, sniedzot siltumu pat tad, kad tas jau ir izslēdzies. To nodrošina ierīces pildījumā esošā termiskā eļļa, kura ir uzsilusi un pēc ierīces atvienošanas no elektrības atdziest, sniedzot siltumu ilgāku laiku. 


Eļļas radiatori ir plaši izmantoti kā sildītāji dzīvoklim. Pretstatā citiem, uz šiem sildītājiem drīkst žāvēt veļu. Šie radiatori sildot neuzkarst pārlieku karsti un tāpēc nav iespējami apdegumi, tamdēļ lieti noder ģimenēm ar bērniem.


Lai kontrolētu temperatūru, tajā iebūvēts termostats, kas nodrošina automātisku izslēgšanos, sasniedzot robežu. Labi apsilda arī lielākās telpas un ir kluss savā darbībā. Skatoties no ekonomiskā aspekta, cenas ziņā draudzīgs. Daudzi sildītāji aprīkoti gan ar ritentiņiem, gan ar rokturi, kas ir ērti, ja eļļas radiators jāpārvieto starp istabām.

Sildītāji tavām vajadzībām

Siltums ikvienam sniedz mieru un labsajūtu. Ja vēl aizvien esat meklējumos, kuri sildītāji dzīvoklim vai mājai ir labāki tieši tev, tad sākumā jāsaprot, kādam mērķim tas paredzēts. Ja plānojat to ieslēgt uz noteiktu laiku, lai ātri uzsildītu dzīvojamo telpu,  piemēram, vēloties vannas istabā novannot mazuli, tad konvekcijas sildītājs ir laba izvēle. 


Ģimenēm ar bērniem vai, ja vienkārši esat liels siltummīlis un patīk sev tuvumā sajust nepārtrauktu siltuma avotu, tad eļļas sildītāji varētu būt labs risinājums. Vēloties nodrošināt telpās siltumu un vienlaicīgi gaumīgu vizuālo tēlu modernā interjerā, keramiskais sildītājs būs īstais. Lai arī tie ir salīdzinoši dārgaki par citiem, šie sildītāji kļust arvien populārāki. Daudzi izvēlas tos kā pamatapsildes elementus dažās telpās, aizvietojot centrālo apkuri. 


Egotus.lv atradīsi dažādus sildītājus, kas parūpēsies par siltumu tavās mājās!