Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Virtuves tehnika

Skats:

Virtuves tehnika, kas ļaus paveikt vairāk un ātrāk

Ir brīnišķīgi gatavot mājās maltītes, gardus desertus vai konservus ziemai – un vēl labāk, ja kāds šajos darbos palīdz. Mazā virtuves tehnika ļaus dažādot ēdienkarti, ietaupīt laiku un ar prieku nodoties hobijiem, kas saistīti ar kulināriju.

Egotus.lv internetveikalā plašā klāstā pieejama dažāda veida virtuves tehnika lieliem un maziem kulinārijas piedzīvojumiem. Lasi tālāk, lai iepazītos ar praktiskiem padomiem, ko ņemt vērā, izvēloties mazo virtuves iekārtu, kā arī ar biežāk izmantotākajām virtuves ierīcēm, to iespējām un funkcijām!

Virtuves tehnika – kas jāņem vērā, to izvēloties?

Izvēloties mazo viruves tehniku, svarīgi pievērst uzmanību šādiem faktoriem:

  • Energoefektivitāte – jo augstāka energoefektivitātes klase, jo mazāk elektrības iekārta patērēs.

  • Izmantoto materiālu izturīgumam – raugies, lai tehnika būtu veidota no izturīgiem materiāliem, lai tās kalošanas mūžs būtu ilgāks. Labāk iegādāties vienreiz tiešām kvalitatīvu iekārtu, nekā vairākas reizes lētu un nekvalitatīvu.

  • Jauda – jo lielāka jauda, jo ātrāk būs iespējams pagatvot ēdienus, piemēram, samalt, sakult vai izcept. Tomēr, lielāka jauda nereti nozīmē arī lielāku elektroenerģijas patēriņu. 

  • Lietošanas ērtums un tīrīšana – ļoti svarīgi, lai virtuves tehnika būtu ne tikai ērti izmantojama, bet arī tīrāma, kas ir ne mazāk svarīgs faktors. Pirms tehnikas iegādes pārbaudi, vai detaļas ir iespējams atvienot vienu no otras, lai tās varētu ērti nomazgāt.

  • Izmērs – katra lieta virtuvē aizņem zināmu vietu, tāpēc noteikti pirms iegādes vērts izsvērt to, vai nopirkto iekārtu būs kur uzglabāt, kamēr tā netiks izmantota. Īpaši svarīgi tas ir tiem, kuriem ir maza izmēra virtuves. 


Biežāk izmantotie mazās virtuves tehnikas veidi

Rokas blenderis

Līdz ar elektrisko tējkannu un tosteri ļoti noderīga ikvienas virtuves sastāvdaļa ir rokas blenderis, kas ļauj pagatavot smūtijus, kokteiļus, biezzupas un citus ēdienus. Tā priekšrocība – kompaktais izmērs.

Blenderis ar piederumu komplektu aizņems virtuvē vairāk vietas, taču arī piedāvās vairāk funkciju – to var izmantot salātu sastāvdaļu smalcināšanai, rīvmaizes pagatavošanai, sastāvdaļu sajaukšanai un citiem virtuves darbiem.

Mikroviļņu krāsns

Noderēs tad, ja mēdzat izmantot iepriekš sasaldētas ēdiena porcijas vai citus ātri uzsildāmus ēdienus. Parocīga tad, ja mājās ir gana lieli bērni, kas, atnākot no skolas, var paši uzsildīt sev pusdienas, kā arī senioriem. Tāpat mikroviļņu krāsns noderēs tiem, kas daudz strādā un ikdienā nevar atļauties veltīt ēdiena gatavošanai ilgu laiku.

Sulas spiede

Tiem, kas rūpējas par veselību un labprāt bauda pašu gatavotu svaigi spiestu sulu, nāks talkā sulas spiede. Tā lieti noderēs arī tiem, kam ir dārzs ar ogu krūmiem un augļu kokiem – šī ierīce palīdzēs ātri pārstrādāt ražas laika labumus, pārvēršot tos vitamīniem bagātā, gardā dzērienā.

Mikseris

Mikseris ar bļodu palīdzēs tiem, kas aizraujas ar cepšanu – kūkām, keksiem un maizītēm domātās mīklas sastāvdaļas ērti sajaukt un samīcīt mikserī. Savukārt mazais rokas mikseris domāts putošanai un noderēs desertu un krēmu gatavošanai, kā arī olu putošanai dažāda veida mīklām.

 

Šīs ierīces palīdz darbus paveikt ātrāk un efektīvāk, ļaujot saīsināt gatavošanas laiku. Tāpat tās lieti noder, ja gatavošanas procesā iesaistās arī bērni.

Virtuves kombains

Šī ir virtuves tehnika, kas spēj paveikt īstus brīnumus, samaisot un sasmalcinot nepieciešamās sastāvdaļas, gatavojot blendētus dzērienus vai piedevas, kā arī gatavojot mīklu. Jārēķinās, ka tas aizņems vairāk vietas nekā, piemēram, mazs rokas blenderis, taču veiks krietni vairāk dažādu darbu. Ja gatavojat daudz un dažādus ēdienu un desertus, virtuves kombains noteikti palīdzēs!

Karstā gaisa friteris

Arī virtuves tehnika mainās un pilnveidojas, pielāgojoties jaunākajām zinātnes atziņām par veselīgu uzturu. Ja vēlaties baudīt cepta un fritēta ēdiena garšu un kraukšķīgumu, taču gribat samazināt eļļas daudzumu, īstā izvēle būs karstā gaisa friteris. Uzkarsētas eļļas vietā tajā tiek izmantots cirkulējošs karsts gaiss, tādējādi ļaujot jūtami samazināt nepieciešamo taukvielu daudzumu.

Šajās ierīcēs, atkarībā no to modeļa, var ne tikai grilēt un cept, bet arī sautēt. Noteikti ir vērts savu virtuvi papildināt ar šādu mūsdienīgu ierīci, ja labprāt baudāt ceptu ēdienu garšu, taču vēlaties ilgtermiņā rūpēties par veselību un slodzei atbilstošu kaloriju daudzumu.

 

Egotus.lv internetveikalā pieejama kvalitatīva un mūsdienīga virtuves tehnika.  Ieskaties un izvēlies savām vēlmēm un vajadzībām piemērotāko!