Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Ventilatori

Skats:

Mūsdienīgs ventilators – veidi un izvēles kritēriji

 

Mainoties klimatam un arī prasībām, ko izvirzām iekštelpu mikroklimatam, aizvien vairāk uzmanības pievēršam svaigam, atsvaidzinošam gaisam vasarā. Ventilators var palīdzēt nodrošināt patīkamu temperatūru, taču tam ir arī dažādas papildu funkcijas. Lasi tālāk, lai uzzinātu, kādi ir tipiskākie ventilatoru veidi, kā izvēlēties piemērotāko un kādām niansēm pievērst uzmanību.

 

Ventilatori – izplatītākie veidi

 

Ja telpās nav ierīkota speciāla gaisa kondicionēšanas un ventilēšanas sistēma, lielisks un budžetam draudzīgs risinājums tveicīgās dienās būs ventilators. Tas rada gaisa plūsmu, nodrošinot atvēsinošu efektu, kā arī gaisa apmaiņu. Atšķirībā no kondicioniera tas mākslīgi nedzesē gaisu.

 

Ventilatori var būt iebūvēti (visbiežāk tiek izmantoti vannasistabās un tiek izvietoti griestos), kā arī brīvstāvošie, ko parasti izmanto dzīvojamās un nelielās biroju telpās, pielāgojot to izmēram un konfigurācijai. Šādu ventilatoru priekšrocība – tos var pārvietot, pielāgojoties dažādām situācijām.

 

Izplatītākie brīvstāvošo ventilatoru veidi:

 • Torņa ventilators – novietojams uz grīdas, tas ir šaurs un vertikāls, tādēļ aizņem pavisam maz vietas, vienlaikus nodrošinot gan dzesēšanas jaudu, gan dažādas papildu funkcijas. Kompaktā izmēra dēļ iecienīts lietošanai nelielos birojos, kā arī guļamistabās.

 • Grīdas ventilators – klasiska izvēle: lāpstiņu ventilators, kas novietojams uz grīdas un rada spēcīgu gaisa plūsmu. Šī tipa ventilatoriem vajag vairāk vietas, lai tie pilnvērtīgi funkcionētu, taču tie spēj lieliski atvēsināt arī lielāku telpu.

 • Galda ventilators – neliels un kompakts, tas izcili piemērots nelielas gaisa plūsmas radīšanai ofisā vai mājas birojā. Aizņem maz vietas, novietojams uz galda vai plaukta.

 • Ventilators uz statīva jeb pjedestāla – viens no grīdas ventilatora paveidiem: tas novietots uz statīva, lai gaisa plūsma būtu augstāk par grīdas līmeni un attiecīgi nodrošinātu jūtamāku dzesēšanas efektu. Vēlams, lai šādam ventilatoram būtu iespēja regulēt augstumu.

 

Ventilators istabai – kā izvēlēties piemērotāko

Lai izvēlētos savām vajadzībām piemērotāko ventilatoru, jāņem vērā vairāki aspekti. Precīzi izvēlēts, kvalitatīvs ventilators kalpos ilgi un nevainojami pildīs savu atvēsināšanas funkciju. Galvenie izvēles kritēriji, kas jāņem vērā:

 • Telpas izmērs – jo lielāka telpa, jo jaudīgāks ventilators nepieciešams. 

 • Telpas funkcija – ja telpa nav liela un paredzēta darbam, iespējams, vislabākais risinājums būs tieši galda ventilators.

 • Ventilatora funkcijas – viena no derīgākajām funkcijām ir rotēšana: griežoties no labās uz kreiso pusi vai pat no augšas uz leju, ierīce nodrošinās vienmērīgāku gaisa plūsmu un līdz ar to telpas atvēsināšanu. Īpaši svarīga šī funkcija plašākās telpās.

 • Drošība – ja mājās ir bērni un/vai mājdzīvnieki, daudz svarīgāka par jaudu vai izmēru būs drošības restīte, kas neļauj savainoties ar ventilatora lāpstiņām. Svarīgi, lai restīte būtu gana smalka un vienlaikus izturīga.

 • Trokšņa līmenis – ja ventilatoru plānots izvietot bērnistabā vai guļamistabā, vissvarīgākais būs tieši trokšņa līmenis. Klusa ierīce svarīga arī tad, ja novietojat to uz galda tiešā tuvumā – troksnī būs grūtāk koncentrēties darbam.

 • Energoefektivitāte – svarīgi sabalansēt ventilatora jaudu un tā elektrības patēriņu. 

 • Lietošanas ērtums – svarīgs kritērijs, domājot ilgtermiņā: svarīgi, lai ventilators būtu ērti tīrāms, pārvietojams un regulējams.

 • Dizains – ideāli, ja ierīce ne vien lieliski funkcionē, bet arī labi iekļaujas telpas interjerā. Nereti izvēles kritērijs būs tieši izmērs, krāsa vai materiāls.

 • Papildu funkcijas – mūsdienu gaisa ventilatori nodrošina dažādas papildu funkcijas, piemēram, ūdens miglas funkcija, kas mitrina gaisu, taimeris, kas ļauj regulēt ieslēgšanās un izslēgšanās laiku, kas būtiski izmantošanai naktī, kā arī tālvadības pults, kas atvieglos dzīvi senioriem, ļaujot ieslēgt vai izslēgt ierīci, nepieceļoties un neejot pie ventilatora.

 

Mūsdienīgs, kvalitatīvs un pārdomāta dizaina ventilators padarīs vasaru vēl patīkamāku, ļaujot baudīt arī tveicīgas dienas un tropiski siltas naktis!