Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Kondicionieri

Skats:

Gaisa kondicionieri katrai mājai

Gaisa kondicionieris ir glābiņš karstā vasaras dienā. Jau laikus sagatavojies siltajai sezonai, uzstādot gaisa kondicionieri savā mājā. Izvēloties gaisa kondicionieri, jāņem vērā vairāki aspekti. 


Kondicionieri atšķiras pēc to jaudas, trokšņu līmeņa un izmēriem. Jaunākie modeļi spēj ne tikai atdzesēt, bet arī uzsildīt telpas. Ļoti ērti ir stacionārie kondicionieri, kurus var uzstādīt pie sienas. Bet ko darīt, ja tas nav iespējams? Tad ir vērts apskatīt tādus mājas palīgus kā pārvietojamie kondicionieri. 

Gaisa kondicionieris dzīvoklim

Lai baudītu komfortu vasaras karstumā, arī mazākām dzīvojamām platībām varam piemeklēt kondicionieri. Portatīvie kondicionieri ir ļoti laba alternatīva, ja nav iespējams pielikt pie ārsienas sistēmas bloku. Te ieskats galvenajos akcentos, kam jāpievērš uzmanība:

  • dzesējamās telpas izmēri. Jo tā lielāka, jo jaudīgāks gaisa kondicionieris telpām būs nepieciešams. Nelielai istabai, apmēram 20 kvadrātmetriem, pietiks ar 2 – 2,5kW jaudu. Lielākai telpai, piemēram, 50 kvadrātmetriem derēs 5 – 5,5kW jauda. 

  • novietojums. Jāpiemeklē vieta pie loga, izvēloties mazāk saules apspīdētu, jo, kompresoram darbojoties, notiek siltā gaisa izvade pa speciālu trubu, kuras gals jānovieto ārpus telpas, piemēram, caur logu. 

  • gaisa plūsmas virziena regulēšanas iespēja, kas ierobežotā vidē varētu būt diezgan būtiska funkcija. 

  • trokšņu līmenis. Skaļa ierīce netraucē līdz brīdim, kad rodas vēlme nosnausties vai paklausīties pieklusinātu mūziku. Jo jaudīgāks gaisa kondicionieris dzīvoklim tiks izvēlēts, jo tas būs skaļāks. 

  • vadība. Tagad neviena ierīce nav iedomājama bez tālvadības. Arī jaunākie kondicionieri ir aprīkoti ar pulti, lai varētu uzstādīt nepieciešamo temperatūras režīmu. Tās amplitūda ļauj variēt dažādām vajadzībām.

  • energoefektivitāte. Lai gaisa kondicionieri darbotos efektīvi, nevajadzētu tos novietot tiešā saulē. Iekārtai jābūt brīvi stāvošai un nenorobežotai ar dažādām mantām. Dzesējot telpu, visiem logiem jābūt aizvērtiem, lai nepieplūstu papildu karstums no āra. Tam nepieciešams speciāls rāmis gofrētajai trubai, ko ievietot logā, lai to drošāk iestiprinātu. 

  • regulāra apkope. Kā jebkurai tehnikai, par to regulāri rūpējoties, paildzināsi tās mūžu. 

Mobilie gaisa kondicionieri mājai

Izvēloties gaisa kondicionieri mājai, principi paliek tie paši, kas dzīvoklim – svarīgi saprast, kuras telpas paredzēts atvēsināt. Ņemot to vērā, izvēlamies nepieciešamās jaudas gaisa kondicionieri, kā etalonu ņemot lielāko telpu. 

Ja mājai ir vairāki stāvi, varbūt ir vērts ar laiku apsvērt domu par vairāku ierīču iegādi – katram stāvam atsevišķi, jo šīs mobilās ierīces, lai arī ir aprīkotas ar ritentiņiem, nav no vieglajām.


Mājai ir vieglāk atrisināms vietas jautājums, piemeklējot, kurā logā ievietot gaisa kondicioniera izvades trubu. Atliek tikai saprast, kurā pusē saule spīdēs īsāku brīdi, un to logu arī izvēlēties, kur stāvēs kondicionieris mājai. 


Ja patīk vēsa guļamistaba, tad tveicīgās vasaras naktis ir pamatīgs izaicinājums. Izvēloties kondicionieri no šāda aspekta, svarīgi pievērst uzmanību trokšņu līmenim. Kā labi papildu bonusi ir automātiskā izslēgšanās funkcija un taimeris. Tas sniedz zināmu drošibas sajūtu, ka gadījumā, ja piemirstat izslēgt ierīci, tā izslēgsies pati.


Ja reizēm gribās ātrāk atvēsināt telpu, ir labi, ja gaisa kondicionieri telpām ir aprīkoti ar vairākiem ventilatora darbības ātrumiem. Tā efekts tiks panākts ievērojamj ātrāk. Gaisa kondicionieri spēj ne tikai atdzesēt telpas, tie arī samazina mitrumu gaisā. Tas sutīgajās dienās ir ļoti noderīgi.

Gaisa kondicionieri Egotus.lv internetveikalā

Pārzinot visas šīs nianses, ticam, ka tagad būs nedaudz vieglāk veikt savu izvēli. Egotus.lv atradīsi piemērotus gaisa kondicionierus gan mājai, gan dzīvoklim. Egotus preču klāstā atradīsiet savām vajadzībām labāko gaisa kondicionieri, jo baudīt komfortu, nesatraucoties par laikapstākļiem, esam pelnījuši mēs visi.