Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Gaisa attīrītāji

Skats:

Gaisa attīrītāji – lai mājās vienmēr svaigs un tīrs gaiss

Gaisa kvalitāte iekštelpās būtiski ietekmē mūsu veselību un pašsajūtu. Lai nodrošinātu optimālu gaisa kvalitāti un rūpētos par veselību, lieti noder gaisa attīrītāji – ierīces, kas filtrē gaisu, attīrot to no putekļiem, dzīvnieku spalvām, vīrusiem un baktērijām.

Kā darbojas gaisa attīrītājs?

Putekļu un dažādu alergēnu klātbūtne var jūtami pasliktināt veselības stāvokli, īpaši maziem bērniem, cilvēkiem ar alerģijām vai hroniskām saslimšanām. Gaisa attīrītājs gaisu filtrē, attīrot gan no sīkām putekļu daļiņām, matiņiem, spalvām un tekstila pūkām, gan no vēl mazākiem veselības bojātājiem – ziedputekšņiem, pelējuma sporām, baktērijām un vīrusiem.

Gaisa atttīrītāji izmanto dažādus filtrus – visbiežāk trīs:

  1. priekšfiltru, kas attīra no lielākām daļiņām;

  2. hepafiltru, kas attīra no vīrusiem, sporām un citām mikroskopiski sīkām daļiņām;

  3. oglekļa filtru, kas absorbē nevēlamās gāzes un smakas, piemēram, no atvērtā tipa virtuves. Gaisa attīrītājiem var būt arī virkne papildu funkciju, piemēram, gaisa jonizācija, mitrināšana vai sausināšana.

 

Iekštelpās gaisa mitrumam nevajadzētu pārsniegt 40% (vasarā 45%), jo mitrums veicina pelējuma attīstību. Ja mitruma līmenis mājoklī regulāri ir paaugstināts, noderēs gaisa attīrītājs un sausinātājs, kas absorbēs lieko mitrumu un arī attīrīs gaisu no putekļiem un alergēniem.

 

Taču mitruma līmenim nevajadzētu būt zemākam par 30%, pretējā gadījumā izjutīsim pārāk sausa gaisa radīto diskomfortu ādai un gļotādām, kas var veicināt arī saaukstēšanās tipa saslimšanas un apgrūtināt elpošanu. Sauss gaiss īpaši raksturīgs telpām ar centrālapkuri ziemā, tad ieteicams gaisa attīrītājs un mitrinātājs.

Labākie gaisa attīrītāji – kā tos izvēlēties?

Ja esat nolēmuši, ka jūsu dzīves kvalitāti uzlabos gaisa attīrītājs no putekļiem, jāņem vērā vairāki izvēles kritēriji:

  • Kādai platībai ierīce piemērota – atvērtā tipa plānojumā pietiks ar vienu ierīci, kas atbilst telpas platībai, bet slēgtās telpās, piemēram, guļamistabās, katrā vajadzēs savu ierīci, kas attiecīgi piemērota mazākai platībai.

  • Kādi un cik filtri tai ir – cik sīkas daļiņas gaisa attīrītāji var izfiltrēt, vai ir norāde, kā ierīce tiek galā ar vīrusiem un baktērijām.

  • Cik klusa ir ierīce – visbiežāk gaisa attīrītāji tiek izmantoti bērnistabās un guļamistabās, kur tie darbojas arī nakts laikā, tāpēc būtiski, lai skaņa netraucētu gulēt.

  • Cik ērti ierīci apkopt, piemēram, mainīt filtrus, un cik bieži tas jādara.

  • Vai ierīcei ir papildu funkcijas, piemēram, jonizācija, mitrināšana vai sausināšana.

 

Egotus internetveikalā iegādājami kvalitatīvi gaisa attīrītāji gan mazākām, gan lielākām telpām, ka arī gaisa attīrītāji ar sausināšanas funkciju. Šīs ierīces palīdzēs ik dienu rūpēties par savu un tuvinieku veselību. Elpojiet brīvi un esiet veseli!