Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Gludekļi

Skats:

Gludekļi – ikdienas palīgi drēbju kopšanā

Ikviens no mums ikdienā vēlas vilkt tīras un sakoptas drēbes bez krunciņām. Taču tas prasa zināmu piepūli, lai mūsu drēbes tā izskatītos. Vispirms svarīga regulāra to mazgāšana, žāvēšana un uzglabāšana. Tam visam klāt var pievienot vēl vienu svarīgu soli – drēbju gludināšanu, kam lieti noder gludeklis. 

Mūsdienās tehnoloģijas attīstās un ir pieejami dažādu veidu gludekļi – parastais gludeklis, tvaika gludekļi un gludināšanas sistēmas. Uzzini vairāk par to veidiem un kurā gadījumā katru no tiem izvēlēties.

Parastie gludekļi

Parastie gludekļi ir vienkārši un pieejami ikvienam. To lietošana ir viegla, tāpēc klasiskie gludekļi ir labs risinājums cilvēkiem, kuri gludina reti vai nekad to līdz šim nav darījuši. Lielākais bonuss – ērta uzglabāšana, jo tie aizņem maz vietu, kā arī ir iespēja to izmantot uz jebkura apģērba, iestatot atbilstošu temperatūras režīmu. Tomēr rezultāts nebūs tik kvalitatīvs, ja salīdzina ar tvaika gludekļa iespējām.

Tvaika gludeklis

Lielākā atšķirība starp klasisko gludekli un tvaika gludekli jau top skaidra, izlasot tā nosaukumu. Tvaika gludekļi papildināti ar ūdens tvertni un gludināšanas procesā izdala tvaiku, kas palīdz vieglāk un ātrākt paveikt darbu. 

  • Rokas. Gludeklis, kas ir viegls un parocīgs. To ir ērti paņemt līdzi un izmantot jebkurā vietā. Rokas tvaika gludeklis bieži vien ir ar nelielu ūdens tvertni un piemērots dažu apģērbu gludināšanai. Tas noder gadījumos, ja jāizgludina kāds apģērbs pirms darba dienas vai svētkiem.

  • Vertikālais. Tvaika gludeklis, kas pieļauj iespēju gludināt arī vertikālā stāvoklī. Tas ir īpaši ērti, ja nepieciešams gludināt vairākus apģērbus. To var darīt, nenoņemot tos no pakaramā. Vertikālo gludekli bieži vien izmanto arī aizkaru un citu tekstilizstrādājumu gludināšanai.

  • Ar statīvu. Ja mājās nav gludināmais dēlis vai kāda cita piemērota vieta, kur novietot apģērbu gludināšanas laikā, labs risinājums ir tvaika gludeklis ar statīvu. Uz tā var novietot apģērbu, lai gludināšanas process ritētu ātrāk un vieglāk.

Gludināšanas sistēmas

Gludināšanas sistēmas apvieno klasisko gludekli un tvaika gludekli. Tas ir kā komplekts, kurā viss iekļauts. Reizēm arī statīvs un gludināmais dēlis. Ar parasto gludekli, kam pieslēgta tvaika padeve, var panākt ātru un efektīvu rezultātu, lai drēbes būtu gludas pavisam īsā laikā.

Ieteikumi un padomi

Iegādājoties gludekli, pievērs uzmanību vairākiem faktoriem, kas ietekmēs gludināšanas procesu un rezultātu:

  • Pamatnes materiāls. Tas ir viens no noteicošajiem faktoriem, kas ietekmē gludināšanas rezultātu. Visbiežāk pamatnes materiāls ir no keramikas, nerūsējošā tērauda vai hroma. Delikātiem audumiem izvēlies teflona pārklājumu.

  • Ūdens tvertnes tilpums. Lai tvaika gludeklis spētu izgludināt lielāku apģērba apjomu, tam nepieciešama lielāka ūdens tvertne. Maza ūdens tvertne nodrošinās vieglāku gludekļa svaru, lai gludināšanas laikā nenogurst roka.

  • Jauda. Jo jaudīgāks gludeklis, jo ātrāks gludināšanas process.

  • Papildu funkcijas. Automātiskā izslēgšanās, kaļķakmens noņemšana, regulējama tvaika padeve – tikai dažas no tām. 

Gludekļu kopšana

Lai gludeklis labi kalpotu un darbotos vairākus gadus, svarīga atbilstoša kopšana un tā uzturēšana. Pirms sāc gludināt, pārliecinies par pamatnes tīrību. Arī pēc gludināšanas noslauki gludekļa pamatni (kad tā atdzisusi). Tvaika gludeklī vienmēr lej tīru ūdeni un pēc katras izmantošanas reizes to izlej. Atceries reizi pa reizei gludekli arī atkaļķot, izmantojot tam paredzētus līdzekļus vai tautas metodes.

Gludekļi ikvienai dzīves situācijai Egotus.lv internetveikalā

Zinot dažādos gludekļu veidus, vari izsvērt un izvēlēties, kurš tavām vajadzībām ir piemērotākais – parastais, gludeklis ar tvaiku vai gludināšanas sistēma. Egotus.lv atradīsi katru no tiem – uzticami ražotāji un kvalitatīvi gludekļi, lai ikdienas rūpes par apģērbu būtu vieglākas.